FAQ

Czy nagrywamy wszystko?

Film weselny to szczególny rodzaj filmu. Nagrywa się go tylko raz i nie ma miejsca na błędy. Jako doświadczeni kamerzyści pomagamy jednak Parze Młodej wybrać najważniejsze momenty i zwrócić uwagę na te, które niekoniecznie powinny znaleźć się na płycie. Nie filmujemy Obiadu Weselnego ze względów estetycznych. Nie uważamy też by filmowanie przez cały czas Zabawy Weselnej było konieczne. Z pewnością uda nam się ująć najważniejsze i najciekawsze fragmenty, nawet gdy spędzamy na parkiecie dwie lub trzy godziny zamiast czterech czy pięciu. Niektóre zabawy z Oczepin również mogą nie znaleźć się w filmie – ta jednak kwestia zależy najczęściej od Pary Młodej bądź długości powstałego materiału. Nasza praca gwarantuje, że film, który powstanie będzie cieszył zarówno Was – Parę Młodą – jak i całą Waszą rodzinę przez wiele długich lat.

W jaki sposób realizujemy film z Podziękowaniami dla Rodziców?

Film z Podziękowaniami dla Rodziców to również usługa specjalna. Na życzenie Pary Młodej umawiamy się w dniu poprzedzającym Wesele (na przykład: miesiąc wcześniej) i nagrywamy materiał. Zmontowany specjalnie na Wesele film stanowi wyjątkową niespodziankę dla Rodziców Pary Młodej.

Jak wykonujemy film z sesji zdjęciowej?

Film z sesji zdjęciowej to usługa specjalna. Realizujemy ją tylko po wcześniejszym ustaleniu z Parą Młodą i fotografem. Na odbywającej się zwykle w osobnym dniu sesji podążamy za Młodymi i uwieczniamy ich w różnych lokalizacjach. W przypadku tego materiału Para Młoda również może wybrać muzykę, która ma ilustrować wydarzenia. Większość tych filmów zrealizowaliśmy z zaprzyjaźnionymi fotografami, jednak nie wykluczamy współpracy z innymi.

Jak wygląda film z wesela?

Zmontowany film jest podzielony na rozdziały – na przykład : Przygotowania, Błogosławieństwo, Ślub, Wesele, Tort, Podziękowania i Oczepiny. Naszą specjalnością są teledyski z Zabawy Weselnej – wykonane z dynamicznym montażem pod muzykę wybraną przez Parę Młodą. Fragment ze Ślubu zostaje zmontowany do kilkunastominutowego skrótu zawierającego najistotniejsze części uroczystości. Bardzo często tworzymy też „Skrót z dnia”, czyli teledysk, który przedstawia najważniejsze momenty z dnia Wesela i trwa 3 – 4 minut. Cały film trwa do 90 minut. Jest wykonany z dbałością o detale i w jakości HD.
Para Młoda otrzymuje film w specjalnych opakowaniach z okładkami ze zdjęć wybranych przez Nią. Na płyty z filmem robimy nadruki również z fotografii Pary Młodej.

Jakim dysponujemy sprzętem?

Filmujemy aparatami / lustrzankami cyfrowymi z możliwośćią rejestracji obrazu w fullHD 1920×1080, oświetlenie dodatkowe LED używamy w skrajnch przypadkach , rejestracja dzwięku odbywa się poprzez mikrofony RODE oraz zewnętrzny rejestrator . Na specjalne życzenie możemy nagrać film na zapasowej kamerze Sony FX-1 nagrywającej w HD . W przypadku nadmiaru czasu jesteśmy w stanie zrobić ujęcia sliderem oraz glidecamem.

Jak wygląda nasza praca?

Pracę w dniu Wesela rozpoczynamy – zależnie od wyboru Klienta – od Przygotowań bądź Błogosławieństwa. Obsługa to kamerzysta lub kamerzysta i asystent. Towarzyszymy Parze Młodej od początku dnia do Oczepin włącznie. Filmujemy całą Uroczystość Ślubną, Zabawę Weselną (z wszystkimi atrakcjami – fajerwerki, występy artystyczne, podziękowania dla rodziców) i Oczepiny. Pracę kończymy około godziny pierwszej.